fbpx

american dream by #dalsomto

Share

Začiatky bývajú vždy ťažké a preto aj pri písaní tohto príbehu som dlho rozmýšľal ako vlastne začnem?! Zaujímavá časť mojej cesty do USA začala vo Frankfurte kde sme mali na prestup len 50 minút. Keďže sme pristáli na druhej strane letiska, museli nás ku nášmu terminálu, z ktorého sme odlietali odviezť autobusom. Po vystúpení sme vykračovali bez stresov až dokým sme nevideli na kontrole pasov asi 300 ľudí pre nami!

Vtedy som sa zamyslel a vedel som, že niečo musíme vymyslieť! V tom čase bola pol hodina do odletu. Moji dvaja kamaráti si mysleli, že to nestihneme a začali stresovať. Zobral som boarding pass do ruky a začal som ho každému ukazovať a hovoriť, že nestíhame odlet. Po predbehnutí asi polovici ľudí nám milá pani z NY oznámila, že aj ona odlieta v tom čase ako my a aj drvivá väčšina ľudí, ktorú sme predbehli. Nevadí, nikto dovtedy nenamietal. Po skontrolovaní pasov nastala pasáž ako z môjho najobľúbenejšieho filmu z detstva: Sám doma v New Yorku. 

Začali sme utekať k nášmu GATE-u. Keď ľudia videli ako utekáme začali bežať aj oni. Asi po 2 km behu, a to fakt teraz nepreháňam, sme tam konečne dorazili. Vtedy som si pomyslel: „Áno, #dalismeto!“ Vyčerpaní, spotení a zadýchaní ako po odbehnutí maratónu sme pristúpili ku GATE-u kde nám teta povedala: „slow down guys! Thanks for running but we will be starting boarding for a while, we will be delayed!“ A v tom som sa nezmohol na žiadne slová iba som ten 2 kilometrový „zbytočný beh“ spracovával v hlave. 

A prečo vlastne letím do USA, a čo tam idem robiť ?! Tento príbeh má začiatok v roku 2016. Už vtedy som vedel čo chcem a išiel som si za tým pokým som to nedosiahol. 

V ďalšej časti sa dozviete čo som dosiahol a ako sa mi to podarilo. Jediné čo vám zatiaľ poviem je jedna vec, ktorú som sa naučil na STU kde som pred pár dňami ukončil štúdium: Keď niečo chceš a ideš si za tým, tak to dosiahneš!

Choď si za svojím snom bez ohľadu na to aký šialený je aj napriek tomu, že k nemu vedie dlhá cesta. Ak si o tom 100 %-tne presvedčený nepočúvaj čo ti na to rodina a kamaráti povedia!! A potom všetkým povieš: 

Komentáre

Comments are closed.