fbpx

Stáli tie roky za to? #DALSOMTO

Share

Človek niekedy rozmýšľa, bilancuje a pýta sa. K čomu boli dobré roky tréningu od útleho detstva? Bolo správne ísť do toho po hlave a nevidieť ostatné príležitosti a zážitky, ktoré pre šport unikali pomedzi prsty?

Ľutovať nemožno nič, pretože vtedy sme to tak chceli, no s odstupom času máš nadhľad a vieš veci prehodnotiť.

Futbal a šport ťa pripravia na život a získaš skills, vďaka ktorým máš konkurenčnú výhodu oproti ostatným. Problémom však môže byť, že v “profi” futbale ala Slovakia ostávame príliš dlho s vidinou zlatého vajca, ktoré hľadáme v podobe prestupe do zahraničia.

Nezdravé a skazené prostredie nás formuje a po rokoch driny systém odkopáva mladých ľudí v top kondicíí, ktorí by sa pri troche dobre mienených rád presadili v akejkoľvek oblasti, ale oni odchádzajú s pocitom, že nie sú k ničomu a ten super život sa mení na krutú realitu.

Za seba môžem povedať, že to tak prvých pár mesiacov bolo aj u mňa. Všetko si v sebe spracovať, radikálne zmeniť životný štýl po dvadsiatich rokoch, miestami to bolelo, no pomedzi bolesť. Okrem toho to však bolo aj oslobodzujúce…

Prečo by človek mal ostávať niekde, kde sa už necíti dobre, len preto, že do toho investoval roky života?

Niekedy mi hovoria, že som mohol ešte päť rokov v pohode hrať, no ja hovorím, že teraz by som odišiel z profi futbalu ešte skôr.

Systém športu transfromuje mladých, zdravých ľudí do fyzicky a psychicky zničených jedincov a všetci sa tvárime, že je to v poriadku.

Ak si mladý profík so svojimi veľkými snami, držím ti aj prsty na nohách, aby si si ich do bodky splnil. Tiež ti ale chcem povedať, že život je omnoho viac ako futbal a ak sa tam už necítiš dobre, tak s tým jednoducho prestaň a poobzeraj sa po niečom, čo ti bude opäť prinášať radosť.

—–

#DALSOMTO

Okrem kvalitného obsahu máme aj eshop s kvalitnými produktami, tak pre amatérskych ako aj pre profesionálnych športovcov.

 

regenerujem balenie lymfodrenáž

Regeneračné nohavice pre športovcov

Klubom a hráčom ponúkame možnosť nadštandardnej regenerácie vďaka masážnym nohaviciam a chladiacim návlekom. Zabudnúť nemôžeme ano na futbalové chrániče, ktoré vytvoríme presne podľa tvojich predstáv. 

 

futbalové chrániče s vlastným dizajnom

 

Podsty

Komentáre

Comments are closed.