Prečo si už nedávam novoročné predsavzatia?

Share

Všetci chceme niečo zmeniť. Čo je však zvláštne, že tomu venujeme zvýšenú pozornosť len raz do roka. Je pochopiteľné, že práve prvého januára, pretože jedno číslo v dátume sa mení a tým pádom začíname písať akúsi novú kapitolu svojho života a to nás nejak intuitívne vedie k zamysleniu a nastaveniu cieľov.

Narodil som sa v roku 1991 a tých kapitol som už pár napísal a verím, že ešte veľa napíšem. Po čase som však zistil, že nepotrebujem čakať na začiatok nového roka, aby som niečo zmenil. 

Prečo by som mal čakať?

Ak chcem niečo zmeniť desiateho decembra, načo by som čakal do januára? 

Na druhej strane, prečo si myslím, že začnem robiť prvého januára veci, do ktorých som sa nedokopal počas roka? 

Čo som sa na sebe naučil je, že ak som s niečím nedokázal začať v novembri, tak mi nepomôže ani magický prvý január a papier plný predsavzatí. 

Občas mám pocit, že so začiatkom Nového roka prichádza akási sila, ktorá mi pomôže dostať sa tam, kam som si sám netrúfol.

Za seba priznávam, že som nedodržal ani jedno novoročné predsavzatie, ktoré som si vo svojom živote dal. Čím viac novoročných mám, tým viac nesplním. 

Už si nedávam predsavzatia, dávam si ciele a nečakám na prvého januára. V každom momente sa buď vzďaľujem alebo približujem svojim cieľom a snom. Veľmi mi pomáhajú nasledovné tri kroky.

Plánujem

Je fajn o niečom snívať, ale naplánovaním istých krokov sú šance na úspech určite vyššie. Samozrejme veľa vecí naplánuje sám život, ale povedzme ak chcem hrať na gitaru, tak si naplánujem na nej hrať hodinnu denne a to mi pomôže viac ako keby som o tom len sníval 🙂

 

Pripomínam

Keď som už zvládol prvý krok, je dobré, keď mám tie poznámky stále pri sebe, pretože prvý deň som plný nadšenia, ale už po pár dňoch by som si na určité kroky vôbec nespomenul. Práve vtedy treba vydržať a pripomínať si prečo som začal a ako to idem robiť.

Makám

Posledná a najdôležitejšia vec je veci aj reálne robiť a nie o nich písať. Večer má miliónové nápady každý, ale ráno keď treba vstať a ísť im naproti, to už sa chce málokomu. Práve preto som opatrný s novoročnými predsavzatiami a radšej na to idem postupne počas celého roka.

Posledná a najdôležitejšia vec je veci aj reálne robiť a nie o nich písať.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Prečo cvičiť? Behať? Dôvod je len jeden alebo Michael Phelps – za oponou 

Sleduj insta @dalsomto a facebook dalsomto.sk kde nájdeš zaujímavé videá a živé vstupy z tréningov.

Podsty

Komentáre

Comments are closed.