fbpx

Bol to skvelý rok…ĎAKUJEM!

Share

8:00

Budím sa na neznesiteľný zvuk budíka. Všetko ma bolí. Včera som dal zo seba všetko. Prečo by som mal dnes opäť vstať a ísť na doraz? Prečo by som mal behať viac ako moje telo chce? Prečo by som sa mal naháňať za niečím, čo nikdy nechytím? 

Každé ráno sa môžem rozhodnúť, čo idem robiť. Desí ma predstava, že ak si nepôjdem za svojimi cieľmi, tak ma zamestná niekto, aby som naháňal tie jeho. Prajem si, aby mi odvaha ísť za tým čo chcem ja vydržala aj v roku 2018.

…ak si nepôjdem za svojimi cieľmi, tak ma zamestná niekto, aby som naháňal tie jeho.

Kratší, než si myslíme

Tento rok prišlo o život 5 ľudí, ktorých som poznal. Päť. Niekedy si veci odkladám na zajtra, pretože mám pocit, že času je veľa. Bullshit. Ak budem stále na niečo čakať, život mi utečie pomedzi prsty. Nechcem oddychovať, chcem sa hnať, ale trochu inak ako doteraz. Peniaze a uznanie nie sú tá správna motivácia. Chcem sa hnať tam, kam ma ťahá moje srdce… pretože keď ma nič nebaví, môžem spať aj v tom najlepšom hoteli a stále sa necítim dobre. Naopak, keď idem za niečím, čo ma napľňa nevadí mi spať aj na zemi.

..keď ma nič nebaví, môžem spať aj v tom najlepšom hoteli a stále sa necítim dobre.

Neviem prečo…

…zistím, že peniaze ma nespravia šťastným, až keď ich zarobím? Prečo zistím, že najväčšie víťazstvo je nad sebou samým, až keď porazím druhého? Prečo zistím, že jediná odpoveď je láska, až keď niekoho nenávidím? Prečo niekedy zabúdam čo je teraz a myslím na budúcnosť?

 

2017

Rok 2017 bol pre mňa v mnohých smeroch zlomový. Hral som futbal v 8 krajinách a v deviatej som bol na dovolenke. Štatistiku nemám, ale počas tohto roka som spoznal 700+ ľudí a začal som písať blog. Neviem ako úspešný som v očiach druhých, ale sám sebe som dokázal tento rok veľa.

Dôvod?

Zistil som, že ak od života a ľudí len beriem, niečo tam chýba. 

Zistil som, že život mi dá presne, čo si žiadam. 

 

“úspech”

Dosiahnuť to, čo sa považuje za “úspech” vo svete vytvorenými ľuďmi nie je žiadna veda. Dá sa to naučiť, dá sa to naplánovať a keď človek vydrží dostatočne dlho, tak sa úspech dostaví. Ja by som však úspech zadefinoval inak.

Nech som dosiahol menšie, či väčšie veci, neprinieslo mi to dlhší vnútorný pokoj ako pár minút. 

Zisťujem, že ten chýbajúci kúsok do skladačky je dávať niečo späť. Dať späť rodičom, ktorí ma vychovali. Dať späť ľuďom a prostrediu, ktoré ma formovalo.

Počas svojho života som nestretol človeka, ktorého peniaze spravili šťastným na dlhšie ako pár momentov. Spoznal som však ľudí, ktorí sa začali usmievať až keď zarobené peniaze začali rozdávať. 

Spolupráca

Keď som mal 18, všetko som vedel najlepšie a všetko som chcel zvládnuť sám a ak mi do cesty prišla nejaká prekážka, nastavil som proti nej hlavu. Dnes už viem, že aj keď som si myslel, že som niečo zvládol sám, bolo to vďaka prostrediu a ľuďom v mojom okolí. Vôbec tá celá predstava, že niekto niečo zvládol niekedy sám je zvláštna. 

…tá celá predstava, že niekto niečo zvládol niekedy sám je zvláštna. 

Kľúčom ku všetkému je spolupráca. Sám nezmôžem nič, ale keď sa dáme dokopy môžeme dosiahnuť veľké veci. Nech je cieľ akokoľvek veľký, ak sa spojí dokopy dostatočný počet ľudí, je možné ho dosiahnuť.

Ďakujem vám za rok 2017. Ďakujem za čas, ktorí ste #dalsomto venovali.  Ďakujem všetkým, ktorí mi počas roka pomohli, bolo vás veľa. Hlavne ďakujem za podporu, ale aj za posmešky, pretože v nich veľakrát nachádzam motiváciu. Venoval som tomu veľa hodín svojho voľného času, ale neľutujem ani sekundu. Ďakujem!

2018

Pre nasledujúci rok mám veľa nápadov a plánov aj pre projekt #dalsomto. Je otázne koľko z nich sa mi podarí zrealizovať, jediné čo je isté, že do toho pojdem naplno. Kto ma pozná ten vie, že som niekedy trochu blázon, ale ono sa to potom občas vyplatí 🙂

 

V nasledujúcom roku vám prajem hlavne zdravie pre vás a vašich blízkych a nech sa vám darí v osobnom aj pracovnom živote!

-Podsty-

 

Komentáre

Comments are closed.