Pavol Šafranko: Vo futbale nejde o život

Share

Dnes na otázky odpovedá Pavol Šafranko. Jedn z tých, ktorý drží svoju šancu pevne v rukách a dáva tomu všetko, čo veľmi cením. Pozri si na instagrame jeho zaujímavý profil @pavolsafrankoKde, kedy a koľko hral nájdeš na Transfermarkte.

Kto je tvoj futbalový vzor?

Obdivoval som viacero hráčov. Prvý bol môj brat, ale hráči kvôli ktorým som pozeral zápasy boli Ronaldinho a Cristiano Ronaldo.

Kto ti v kariére najviac pomohol? 

Môj brat.

Ako odbúravaš predzápasový stres? 

Modlitbou. Myslím, že je taktiež dobré si uvedomiť, že vo futbale nejde o život a ísť na ihrisko namotivovaný, no uvoľnený.

Čo jedávaš pred zápasom?

Jedávam zvyčajne kuracie mäso alebo rybu. K tomu buď cestoviny so šalátom alebo ryža.

Aké výživové doplnky používaš? 

V sezóne je najlepším výživovým doplnkom je dobrá strava, regenerácia a spánok, no beriem enzým Serrapeptázu. Počas prípravy, po naozaj ťažkom tréningu si dám nápoj Regener.

Aké formy regenerácie ti pomáhajú?

Regenerujem klasicky, zrejme ako všetci po tréningoch. Foam roller, strečing, teplá-studená voda. Niekedy ideme na wellnes, kde sú sauny a jacuzzi. Plus ešte čo pomáha mne je nesedieť celý deň doma. Aktívny odpočinok.  Či už ísť si zahrať volejbal, basketbal, prejsť sa do prírody.

Pracuješ na niečom individuálne? 

Individuálne sa snažím pracovať na všetkom, či po fyzickej alebo mentálnej stránke. Čo sa týka futbalovej stránky asi najviac na zakončení, to je pre mňa dôležité.

Koľko času tráviš v posilke? 

V posilke trávim dosť času. Najviac počas prípravy, počas sezóny menej.

Máš nejaké hobby mimo futbalu?

Rád čítam knihy a varím.

Najlepšia kniha? 

Športový gén.

Obľúbený citát?

Dôležitá je cesta, nie cieľ.

Rád by som z tohto spravil pravidelnú rubriku. Každú stredu jeden hráč odpovie na tieto otázky. Prípadne napíš do komentu, čo ti tam ešte chýba. Celkom sa mi to pozdáva takto, čo vy na to? 

Podsty.

Komentáre

Comments are closed.