fbpx

Komisia zasadne, rozhodca dostane trest. Všetko postupne stíchne a na všetko sa zabudne.

Share

V sobotu sme hrali zápas (Železiarne Podbrezová vs. Zlaté Moravce) na domácom ihrisku. Boli sme na predposlednom mieste a za nami o bod posledné Moravce. Bol to klasický zápas o záchranu. Množstvo súbojov, minimum šancí. Občas nejaká strela. Vzhľadom na priebeh by na konečnú remízu nemohol povedať nikto ani pol slova. 

79.minúta

Moravce boli celý ročník také dobré, že za odmenu dostali darček. Spadol im priamo z neba. Nikto z prítomných si padajúci predmet nevšimol, no pozorný arbiter to videl. Zasiahol aj Valkyho. Zrejme preto padol, pretože kontakt s nohou tam nebol. Vďaka dôležitosti zápasu z pohľadu tabuľky bol na zápase aj bránkový rozhodca, ktorý mohol všetko jasne vidieť, keby nestál od tej situácie najďalej ako sa dalo. Z tejto situácie vymyslieť penaltu, v hre o záchranu a na domácom ihrisku tri kolá pred koncom je naozaj silná káva.

Pravdotvorba

Profutbal hneď po zápase napísal o zázračnom Vione a ich “spanilej” jazde hrdinský článok, v ktorom bola penalta označená ako zdanlivo kontroverzný moment. Autorovi článku Viktorovi Háberovi tlieskam. Na šport.sk napísali: “rýchly protiútok Zlatých Moraviec a faul Kiwiora v šestnástke. Nariadenú jedenástku premenil v 80. minúte Ďubek a rozhodol o dôležitých troch bodoch pre svoj tím” a na huste.tv sa spomínaný moment “nezmestil” do štvorminútového zostirhu zo zápasu, v ktorom sa okrem vymyslenej penalty nič nedialo. 

V žiadnom prípade nehovorím, že rozhodcovia môžu za to, že hráme o záchranu a že by sme inak ten zápas v sobotu vyhrali. V prípade objektívneho rozhodovania by sme ho ale rozhodne neprehrali a Vion by bol naďalej posledný. Ak sa má niekto zachrániť, nech potvrdí kvalitu na ihrisku.

Podobne takto sa v médiách dotvárajú skutočnosti podľa potreby a vo futbale sa kde tu niečo “fúkne” ako sa to hodí. Pravdu má ten, kto si ju obháji respektíve ju sám vytvára. Komisia zasadne, rozhodca dostane trest. Možno štyri, možno šesť zápasov nebude nominovaný a všetko postupne stíchne a na všetko sa zabudne. A takto stále dokola.

A potom? Show must go on. Velebnosti, chce se mi …

Podsty

Komentáre

Comments are closed.