fbpx

Naozaj to nikomu nevadí?

Share

Hrali sme v Nitre na peknom štadióne, na ktorý si po troch mesiacoch bez futbalu v peknom počasí našlo cestu trinásť stoviek ľudí. Marketingovo sa síce na Česko nechytáme ani zďaleka, no najmä kluby z prvej šestky zvýšili obrátky, čo sa im mnohonásobne vracia. Mať za produkt tak unikátnu vec akou je futbalový zápas a nevedieť z toho vyťažiť viac, je veľká škoda. 1278 divákov je naozaj málo. Vedenie ligy napreduje a hľadá cesty ako zatraktívniť súťaž. Až mi poskočilo srdce, keď p. Kozák oznámil znovuzrodenie “Tanga” v podobe dvadsaťpätminútového magazínu, ktorý bude vysielať RTVS. Skvelá správa!

Kde majú hrať Slováci?

Viem, že po tomto článku si niekto ťukne na čelo, že kde sme sa to dostali, aby hráč písal niečo podobné. Nevidím však dôvod, prečo by sme mohli hovoriť len cez filter médií. Nemôžem sa pozerať na to, koľko talentovaných chalanov musí v druhej dokonca tretej lige prosiť kluby o pár eur, aby mohli ďalej na sebe pracovať a možno sa jedného dňa dostať do ligy. Zaslúžia si šancu, no pri pohľade na stav dvanástich tímov z najvyššej súťaže zistia, že vlastne ani je kam ísť. Zabalia to a spravia správne rozhodnutie, pretože sa jednoducho nie je kam posúvať. Keď sa chce dostať náš mladý hráč do ligy, v koľkých kluboch má reálne šancu? Myslím, že na spočítanie by mi stačili prsty jednej ruky. A koľko miest je to ročne v každom z tých klubov? Dve možno tri v širšom kádri.

vyrobené na Slovensku

Zahraničný pas výhodou

Na Slovensku sa zahraniční hráči vždy tešili z nadštandardného priestoru na ihrisku, ktorý bol nie vždy podložený kvalitnými výkonmi. Síce som nehral vo veľkých ligách, ale keď som v zahraničí zahral zle, aj tých pár fanúšikov mi hneď po zápase bez váhania naložilo a mali na to právo. U nás je to presne opačne. To, aký komfort majú u nás zahraniční hráči som nezažil a ani som o tom nikdy nepočul. Sú doslova uprednostňovaní pred domácimi hráčmi. Pohľad na súpisku dnešného zápasu Trenčín – Senica nepotrebuje komentár. K aktuálnemu stavu sa schyľuje už nejaký čas, no stretlo sa to s minimálnym odporom verejnosti a preto to pokračuje. Ak budú ticho hráči a budú ticho fanúšikovia, tak prečo by sa mali udiať nejaké zmeny? Kto sa má ozvať ak nie tí, čo ten futbal hrajú a tí čo platia za to, aby sa mohli pozerať? 

Za Senicu do zápasu zasiahlo štrnásť legionárov a odkoučoval ich tréner z Portugalska. Za Trenčín nastúpili v základnej zostave traja Slováci. Pohľad na zápis o tomto stretnutí je urážkou všetkých ľudí, ktorí chcú niečo pre futbal robiť. Nie je to chyba hráčov, ktorí sem prišli a ja proti nim nič osobné nemám. To čo sa ale momentálne deje sa jemne povedané vymklo spod kontroly.

Kto by sa mal ozvať ak nie my? 

Je to chyba nás, pretože ak sa proti tomuto nestaviame na odpor, potichu s tým súhlasíme. Jasnejší signál, že niečo nie je v poriadku, už ani nemôže prísť. Buď budeme ticho ako doteraz alebo zabojujeme o to, aby slovenská liga bola naozaj slovenská. Napíš svoj názor do komentov, prípadne článok zdieľaj. Ďakujem.

Podsty

Komentáre

Comments are closed.