fbpx

Mám sa dobre?

Share

Pred dvoma týždňami som stretol pani učiteľku zo strednej školy. Opýtal som sa, ako sa má, ona povedala, že dobre, ja, že dobre. Potom ja, že tiež dobre a ona, že dobre. Čo je to mať sa dobre?

Pokiaľ niečo “nedosiahneš”, akoby si ani nebol človekom. Spoločnosť vyvíja tlak na neustály výkon a progres. Nemusím byť jadrový fyzik, aby som vedel, že neustály pokrok jednoducho nie je možný a udržateľný, ani u strojov, nieto u ľudí.

Dnes je mladý človek človekom, keď si ide odchodiť vysokú školu a potom si nájde prácu. Presne tak to zapadá do celého systému. Kto trochu vybočí z “normálnej” cesty, bude pri prvej príležitosti označený ako divný.

Pred dvoma týždňami som stretol pani učiteľku zo strednej školy. Opýtal som sa, ako sa má, ona povedala, že dobre, ja, že dobre. Potom ja, že tiež dobre a ona, že dobre. Každý z nás sme si však pod pojmom dobre predstavovali niečo iné. Nešlo jej však do hlavy, že žijem normálny život, v ktorom mi nič nechýba, aj bez vysokej školy. Zvlášť, keď na jej hodinách som vždy balansoval medzi trojkou a štvorkou. “A to čo popri tom robíš?” Hovorím, že čo ma napadne. “A to sa tým uživíš?” A hovorím, že hej, za futbal ma platia. Ona na to zo zdvihnutým obočím: “A dobre?” Povie mi už niekto, čo znamená to slovo dobre?

Odpovedal som, že mám všetko, čo potrebujem. Nechápem však tú otázku, tú spoločenskú normu, čo to je, mať sa dobre. Čo ak by som sa opýtal ja, či sa má dobre? Akákoľvek by bola odpoveď, stále neviem, čo to je, mať sa dobre. To len financie rozhodujú o tom, či sa mám dobre? A kde je tá hranica, mať sa dobre; 500, 1000, 5000 eur? A čo, ak sa aj mám dobre a myslím, že zle?

Som zmätený. Čo znamená mať sa dobre?  

Časom si každý vychodí svoje chodníčky…

Všetci sa chceme mať dobre, ale možno ani nevieme, kedy sa vlastne už dobre máme, pretože stále to môže byť lepšie.

Viete, čo odpovedal Justin Bieber na otázku, čo by chcel vo svojom živote? Idol miliónov dievčat s vypredanými koncertami a miliónmi dolárov na konte, povedal: “Najviac by som chcel prísť do McDonaldu a vychutnať si v pokoji svoj cheesburger, bez toho, aby ma niekto spoznal a otravoval. Tak, ako som to zvykol robiť, keď ma nikto nepoznal. Teraz je to nemožné.” Som si istý, že keby stretol svoju pani učiteľku, tak by povedala, že sa má dobre.

Ženieme sa, ani nevieme za čím, aby sme si potom kúpili, ani nevieme čo. Vidíme len to pozlátko vecí, ktoré sa blyští, ale zabúdame na to, čo to prináša. Ľudia pracujú od rána do večera, častokrát zanedbávajú svoje telo, svoje zdravie. Keď tie peniaze potom zarobia, tak ich minú na lekársku starostlivosť, keď sa ich stav začne zhoršovať.

Nestretol som človeka, ktorému by dosiahnutý úspech priniesol pokoj a šťastie. Až keď nasýtili svoje ego úspechmi, začali sa im vynárať skutočné hodnoty.

pamätná momentka 🙂

Moja definícia “mať sa dobre”, je mať okolo seba ľudí, ktorí ťa podporujú a ty podporuješ ich, mať kde spať, čo jesť a mať možnosť pracovať na niečom, čo ťa vyženie každé ráno z postele bez nadávok 🙂 Teda, chcel som vlastne povedať, že vo väčšine prípadov sa už dobre máme, len si to neuvedomujeme.

Ak bol pre teba článok hodnotný, zdieľaj ho prosím na sociálnych sieťach, aby išiel svojou cestou medzi ľudí. Ďakujem.

Podsty

#DALSOMTO

Okrem kvalitného obsahu máme aj eshop s kvalitnými produktami, tak pre amatérskych ako aj pre profesionálnych športovcov.

 

regenerujem balenie lymfodrenáž

Regeneračné nohavice pre športovcov

Klubom a hráčom ponúkame možnosť nadštandardnej regenerácie vďaka masážnym nohaviciam a chladiacim návlekom. Zabudnúť nemôžeme ani na futbalové chrániče, ktoré vytvoríme presne podľa tvojich predstáv. 

 

Komentáre

Comments are closed.