fbpx

Vytrvám, kým neuspejem #DALSOMTO

Share

Volám sa Matej Podstavek, mojou prácou je hrať futbal, momentálne som v Thajsku. #DALSOMTO som vytvoril pre všetkých vás zvedavých ľudí, ale hlavne pre mladšiu verziu samého seba. Čo by som dal za to, keby niečo podobné bolo, keď som mal 17 rokov? Teraz mám 27 a na stránke s vami zdieľam svoje skúsenosti či už zo života alebo futbalového prostredia z pohľadu hráča. S futbalom som pochodil rôzne krajiny. Začínal som v Partizáne Čierny Balog, do profi(Ako sa stať profesionálom?) futbalu som sa dostal v Banskej Bystrici. Neskôr som žil a hral v Česku, Dánsku, Libanone a momentálne som v Bangkoku. Pár týždňov som mohol hrať v Anglicku, Škótsku a Chorvátsku.

Celé sa to začalo v Libanone. Všetky články z tejto čarovnej krajiny nájdete v kategórii Libanon, osobne by som však vyzdvihol najmä článok Veni, vidi, vici. Moment, na ktorý nikdy nezabudnem, a ktorý ma naučil veľa. Okrem iného aj to, že keď sa v Libanone oslavuje, tak poriadne.

Ďalší nezabudnuteľný moment bol, keď som stretol svoje brazílske hviezdy, ktoré som ako dieťa obdivoval. Vďaka svojim spoluhráčom som s nimi aj mohol stráviť nejaký čas a prehodiť pár slov. To, čo sa dialo ďalej, ma šokovalo. Čítajte v článku  Sú to fakt oni? 

Skvelú odozvu malo moje zamyslenie o tom, prečo by sme vlastne mali cvičiť, behať, hrať sa. Dôvod je len jeden 🙂

Ako by mohol vyzerať náš deň, ak by sme občas spravili niečo Len TAK? 

Jedno ráno som sa zobudil a zrazu bol rok 2018. To bol dostatočný dôvod, napísať o tom, čo sa mi v roku 2017 prihodilo a čo som si z toho vzal: Bol to skvelý rok!

Nemôžem zabudnúť ani na futbalistov, ktorým som venoval najviac času a energie. Prečo? Lebo futbal je môj život. Chcem pre vás písať o tom, aká bola moja cesta, čo mi pomohlo, čo mi, naopak, uškodilo. O mojej netradičnej ceste do profi futbalu som napísal v článku Ako sa stať profesionálom. Tento článok mal skvelú odozvu, pretože mnoho z vás si uvedomilo, že do ligy sa dá dostať aj z nižších súťaží. Veľký záujem bol aj o seriál Týždeň profesionálneho futbalistu, kde som podrobne rozpísal profesionálny režim, spolu s praktickými radami a tipmi pre vás. Tiež som absolvoval rôzne skúšky v kluboch. Niektoré boli fakt drsné. Napríklad Cibalia – Cirkus pokračujeVšetky futbalové články nájdete v kategórii FUTBAL.

 

V poslednom čase som si občas vzal do ruky aj kameru a priblížil vám napríklad, ako vyzerá môj deň v Dánsku.

Posledný a zároveň najčítanejší článok môjho blogu je práve článok Premrhané talenty. Bolo pol druhej ráno, nedalo sa mi spať, otvoril som zošit. Cítil som veľkú potrebu niečo podobné napísať, vnímajúc, koľko mladých ľudí sa dostáva do problémov, z ktorých sa dá dostať len veľmi ťažko. Jedna vec to bola napísať, druhá publikovať, bál som sa toho. Nakoniec som to predsa spravil. Desiatky správ od vás, ako im článok pomohol, ma len utvrdili v tom, že najlepšie veci v živote sú ukryté za najväčšími strachmi.

Po Libanone som sa vrátil späť do Dánska – Nový klub, nová výzva.

Po sezóne tam, som podpísal zmluvu v Thajsku – Nový klub, nová výzva.

Taktiež som spravil aj nejaké videá, či už vlogy alebo videá z tréningov. Prihlás sa na odber youtube channelu alebo si hneď pozri prvý VLOG z Thajska

#DALSOMTO je pre všetkých. Neverím na platené skupiny, eBooky a podobné veci. Dávam vám zdarma ten najlepší obsah, aký viem priniesť. Ak by si chcel poslať niečo späť, zdieľaj svoj obľúbený článok a povedz o tom svojim kamošom, kamoškám. Taktiež si môžeš vybrať v eShope z historickej prvej objednávky vecí #dalsomto, dbal som hlavne na kvalitu. A keď nič z toho, tak si aspoň príď sem-tam niečo prečítať 🙂 Ďakujem za podporu!

Podsty

Komentáre

Comments are closed.